Kancelaria radców prawnych

Kompetencje
W PUNKT

KKP Kurczewska-Kozikowska Prawdzik Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska powstała dzięki wspólnej wizji jej Partnerów Zarządzających w prowadzeniu Kancelarii opartej na zaufaniu i utrzymywaniu bieżącego kontaktu z Klientem, przy pełnym zaangażowaniu w prowadzone sprawy.

Zespół KKP reprezentuje Klientów biznesowych i indywidualnych, każdorazowo wchodząc w rolę profesjonalnych doradców i partnerów, rozumiejących specyfikę otoczenia biznesowego Klientów.

Zapewniamy kompleksową
współpracę W PUNKT

Zespół Kancelarii KKP

Katarzyna
Kurczewska-Kozikowska
Partner Zarządzający
Radca prawny
Katarzyna
Kurczewska-Kozikowska
Partner Zarządzający
Radca prawny

Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w pracy już podczas studiów na Wydziale Prawa Uniwersytetu Gdańskiego i aplikacji, wpisana na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku w 2004 r.

W swojej pracy zawodowej Mecenas Katarzyna Kurczewska-Kozikowska specjalizuje się w kompleksowej oraz bieżącej obsłudze prawnej przedsiębiorców w zakresie:

 • prawa budowlanego i procesów inwestycyjnych
 • prawa handlowego oraz korporacyjnego
 • przeprowadzania audytów due diligence oraz zagadnień korporacyjnych w spółkach z o.o., spółkach akcyjnych w tym również giełdowych
 • prawa pracy

Jako prawnik biznesowy jest wsparciem zarządów i kadry managerskiej w zakresie prowadzonych negocjacji, doradza w podejmowaniu decyzji zabezpieczając je prawnie. Reprezentuje Klientów w skomplikowanych procesach sądowych. Prowadzi również szkolenia zawodowe z zakresu prawa spółek handlowych, procesów inwestycyjnych, mediacji oraz prawa zamówień publicznych. Biegle włada językiem angielskim.

W pracy zawsze skupiona i zaangażowana znacznie ponad 100%, stąd w wolnym czasie ładuje akumulatory na długich spacerach z rodziną i dwoma psami. Miłośniczka podróży, tych dłuższych i krótszych, dobrej książki oraz morsowania :).

Jej motto to:

„wszystko z ludźmi i przez ludzi”

bo najważniejsze są szczere, dobre relacje, oparte na wzajemnych zaufaniu – zarówno w życiu zawodowy jak i prywatnym.

Monika
Prawdzik
Partner Zarządzający
Radca prawny

Biorąc pod uwagę pracę podjętą w trakcie studiów na Uniwersytecie Gdańskim Wydziale Prawa oraz jako aplikant radcowski posiada dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe m.in. w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorców w zakresie umów handlowych, windykacji należności czy prowadzenia procesów sądowych. Absolwentka podyplomowych studiów podatkowych Instytutu Finansów SGH w Warszawie. Wpisana na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku od roku 2019.

Mecenas Prawdzik rozwijała kompetencje świadcząc pomoc prawną na rzecz:

 • przedsiębiorstw, w szczególności z sektora e-commerce, branży medycznej, przemysłu offshore, branży budowlanej, hydrotechnicznej, gastronomicznej
 • Klientów indywidualnych, w zakresie prowadzenia spraw z dziedzin prawa rodzinnego ( sprawy o rozwód, podział majątku), spadkowego oraz rzeczowego – podejmując się kompleksowej reprezentacji przed sądami oraz organami administracji publicznej.

Obecnie, w codziennej praktyce w Kancelarii KKP Kurczewska-Kozikowska Prawdzik, Mecenas Monika Prawdzik specjalizuje się w obsłudze korporacyjnej podmiotów gospodarczych, negocjowaniem i weryfikacją umów handlowych, prawem własności intelektualnej, prawem zamówień publicznych, prawem pracy oraz szeroko pojętym prawem cywilnym i gospodarczym. Z powodzeniem prowadzi sprawy przeciwko bankom w tzw. sprawach frankowych. Świadcząc pomoc prawną zarówno na rzecz przedsiębiorców, jak i Klientów indywidualnych, podejmuje się kompleksowej reprezentacji przed sądami oraz organami administracji publicznej.

Mecenas Prawdzik uczestniczy w pracach związanych z obsługą dużych procesów inwestycyjnych, zarówno w zakresie reprezentowania w postępowaniach odwoławczych (KIO), przygotowania i szeroko rozumianego doradztwa dla procedury zamówień publicznych, a także na etapie sporów sądowych.

Biegle włada językiem angielskim. W ramach działalności pro bono wspiera organizacje działające na rzecz ochrony praw zwierząt.

Po godzinach pracy „wylewa siódme poty” podczas treningów na siłowni wyznając zasadę, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Fanka filmów przygodowych, książek o tematyce prawniczej i wszelkiego rodzaju słodyczy. W sezonie letnim uwielbia zamienić auto na rower i poznawać piękne zakątki Trójmiasta. Właścicielka dwóch najsłodszych chihuahua w Gdańsku :).

Jej motto to:

„ograniczenia są w naszej głowie”

Marta
Cieżyńska
Radca prawny

Radca prawny wpisany na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku od roku 2018. Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Absolwentka studiów podyplomowych z zakresu Ochrony Danych Osobowych na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie prawnicze zdobyte podczas pracy w kancelarii oraz spółkach prywatnych i jednostce budżetowej.

W ramach wykonywania zawodu zajmuje się stałą obsługą przedsiębiorstw oraz reprezentowaniem Klientów indywidualnych w postępowaniach przed sądami i urzędami.

Głównymi obszarami działalności Mecenas Cieżyńskiej jest prowadzenie spraw z zakresu:

 • prawa handlowego i gospodarczego
 • szeroko rozumianego prawa cywilnego
 • prawa pracy
 • prawa rodzinnego,
 • prawa administracyjnego

W obrębie prowadzonej praktyki znajduje się także problematyka ochrony danych osobowych. Radca prawny Marta Cieżyńska posiada bogate doświadczenie w zakresie opracowywania dokumentacji związanej z przetwarzaniem danych osobowych, wdrażania polityki ochronny danych osobowych, prowadzenia szkoleń i prelekcji z zakresu ochrony danych osobowych i RODO, zastępstwa w sprawach związanych z naruszeniem danych osobowych, prowadzenia postępowań przed PUODO.

Mecenas wspiera również Klientów w dochodzeniu roszczeń w tzw. sprawach frankowych. Radca prawny Marta Cieżyńska w swoim dotychczasowym życiu zawodowym zdobyła cenną wiedzę i umiejętności, które wykorzystuje w pracy z Klientami Kancelarii. Mecenas Marta Cieżyńska jest osobą niezwykle komunikatywną, a satysfakcji dostarcza jej kontakt z drugim człowiekiem, poznawanie go oraz rozumienie jego potrzeb i oczekiwań – co daje wymierne korzyści we współpracy z Klientem.

Biegle włada językiem angielskim, posiada certyfikat TOLES Higher.

Miłośniczka snowboardu, kitesurfingu, jazdy na rowerze i chodzenia po górach.

Marta
Kucharczyk
Radca prawny

Absolwentka VI Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu. Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Wpisana na listę radców prawnych w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku od roku 2018.

Interesuje się przede wszystkim prawem gospodarczym oraz tematyką związaną z ochroną konsumentów. W swojej pracy zawodowej w KKP Kancelarii Kurczewska-Kozikowska Prawdzik skupia się również na świadczeniu pomocy prawnej z zakresu prawa rodzinnego (sprawy o rozwód, ustalenie kontaktów z dziećmi, alimenty, podział majątku).

Mecenas Marta Kucharczyk posiada szerokie doświadczenie w prowadzeniu spraw osób prywatnych przeciwko bankom w tzw. sprawach frankowych, a także w prowadzeniu postępowań restrukturyzacyjnych i upadłościowych zarówno przedsiębiorców, jak i osób fizycznych.

Posługuje się biegle językiem angielskim, od sierpnia 2017 roku posiada certyfikat TOLES Higher.

W życiu prywatnym lubi spędzać czas na długich spacerach brzegiem morza, degustując przy okazji dania trójmiejskich szefów kuchni. Fanka rocka i starych mercedesów.

Mateusz
Sarnacki
Aplikant radcowski

Tytuł magistra prawa wraz z dyplomem honorowym uzyskał na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. W czasach uniwersyteckich swoje umiejętności wykorzystywał działając na rzecz samorządu studenckiego. Aktualnie odbywa aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Doświadczenie zawodowe zaczął zdobywać od 2019 r. w kilku kancelariach prawnych, gdzie zajmował się kompleksową obsługą prawną – zarówno przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

W KKP Kancelaria Kurczewska-Kozikowska Prawdzik zawodowo jest skoncentrowany na szeroko pojmowanym prawie cywilnym oraz procedurze cywilnej, interesując się również prawem gospodarczym, prawem spółek handlowych oraz prawami człowieka.

Mateusz Sarnacki nie boi się wyzwań i zawsze dąży do rozwoju swoich umiejętności, w szczególności w pracy w Kancelarii KKP.

Jako wielki miłośnik gastronomii, uwielbia eksperymentować w kuchni, odkrywać nowe smaki oraz zdrowe alternatywy dla kuchni wegetariańskiej. Ponadto jest pasjonatem historii i genealogii. Zagłębia się w meandry rodzinnych korzeni, badania swojego pochodzenia i poznawania historii swojej rodziny. Zaczyna stawiać pierwsze kroki w ogrodnictwie. Fan podcastów i wielki miłośnik zwierząt, w szczególności swojego psa Coco :).

Katarzyna
Wińska-Rużewicz
Prawnik

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UG oraz Wydziału Ekonomii UG, ekspert z zakresu zamówień publicznych. Posiada bogate, kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w doradztwie prawnym na rzecz zamawiających, jak i wykonawców. Z ramienia zamawiających, sektorowych i klasycznych (w tym jednego z największych w Polsce) przygotowywała i prowadziła postępowania – m.in. o wartości pow. 10 mln euro, z powodzeniem przechodząc kontrole uprzednie. Dodatkowo reprezentuje zamawiających przed KIO oraz organami kontroli.

W KKP Kancelaria Kurczewska-Kozikowska Prawdzik, świadcząc usługi na rzecz wykonawców, zajmuje się analizą swz, wnoszeniem o ich zmianę, sprawdzaniem ofert konkurencyjnych, redagowaniem wyjaśnień i wnoszeniem środków ochrony prawnej.

Edukatorka, trenerka i wykładowczyni. Prowadziła szkolenia realizowane m.in. z ramienia PARPu oraz na zlecenia Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Przeszkoliła setki osób wykonujących czynności po stronie zamawiających i wykonawców. Na zaproszenie Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych wygłaszała referaty na konferencjach organizowanych przez UZP i uczelnie wyższe. Od lat prowadzi zajęcia dydaktyczne na uczelniach wyższych.